Menu

Už 25 let se Thermona stará o naše teplo

Společnost Thermona je českým výrobcem plynových a elektrických kotlů. Proč to zdůrazňujeme? V současné době již není na trhu s plynovými kotli a elektrokotli jiná firma s ryze českou kapitálovou účastí. Všechny firmy z tohoto segmentu trhu již dávno změnily majitele a patří zahraničním firmám. Jaký to má praktický důsledek? Především ten, že výroba plynových a elektrických kotlů téměř zmizela z ČR. Všechny ostatní firmy plynové a elektrické kotle pouze dovážejí. Na území ČR pouze prodávají a zisky odvádějí také mimo naši republiku.  Naproti tomu společnost Thermona má sídlo v ČR, takže zisk řádně daní v České republice a zaměstnává na sto zaměstnanců.  

Výrobní program

V současné době spol. Thermona vyrábí více než 90 typů kotlů, z toho kolem 60 prodává v České republice. Více než 70 % produkce firmy tvoří export. Sortiment tvoří plynové kotle včetně kotlů kondenzačních a elektrokotle. Samozřejmostí je i velké množství příslušenství, které nabízí jako obchodní zboží. Je to především příslušenství ke kotlům, dále nabízí regulátory a termostaty, komponenty odtahů spalin, solární systémy pro ohřev vody atd. Vlajkovou lodí společnosti jsou pak tzv. kaskádové kotelny.  Tento systém byl vyvinut již v 90. letech a byl ve své době unikátním řešením pro vytápění bytových domů a jiných větších objektů.  

Úspory ve vytápění

Cílem společnosti Thermona je nabídnout svým zákazníkům nejen kvalitní výrobek, ale především takové zařízení, které přinese rychlou návratnost prostředků. Životnost kotle se pohybuje od 12 do 15 let. Po této době klesá účinnost a kotel se stává neúsporným. Navíc jeho údržba se prodražuje a je problém na takové zařízení zakoupit náhradní díly. A když se to podaří, jsou náhradní díly na takovéto zařízení příliš drahé. Proto doporučujeme tzv. generační výměnu plynových kotlů. Výměna staršího kotle za nový moderní zdroj tepla se sofistikovanou regulací se uživatelům vyplatí. Ušetří totiž 20-25 % provozních nákladů. Podmínkou však je, aby montáž provedla odborná a zkušená montážní firma.

Následné služby

Další neméně důležitou stránkou je zajištění následného servisu a náhradních dílů pro bezpečný a dlouhodobý provoz. Společnost Thermona disponuje širokou sítí autorizovaných servisních techniků, které poskytují servisní služby po celé ČR. Navíc ceny náhradních dílů jsou nastaveny na nejnižší možnou cenovou hladinu a v porovnání s konkurencí jsou levnější o desítky procent. Novinkou letošního roku je prodloužení záruky o jeden rok oproti zákonné záruční době. Toto opatření je důkazem toho, že výrobky společnosti jsou kvalitní a obstojí i na trhu mezi konkurenčními výrobky ze zahraničí.

25 let nám pomáhá zajišťovat teplo 

Společnost Thermona slaví v letošním roce čtvrtstoletí své existence na trhu. Společnost vznikla v roce 1990 a od té doby dodala na trh v České republice i zahraničí statisíce kotlů. To je důkazem poctivého přístupu k zákazníkům i partnerům.

Vždyť kotel je zařízení, které musí fungovat v domě za všech podmínek. Proto zákazníkovi poskytuje komplexní péči, která nekončí prodejem a instalací zařízení, ale probíhá po celou dobu provozu zařízení.

 

Autor: Milan Kubíček

zástupce spol. Thermona

web: www.thermona.cz

e-mail: thermona(zavináč)thermona.cz